в послугах
  • в послугах
  • в статтях

Новини

Зміни в порядку реєстрації місця проживання!

З 01.12.2021р. набирає чинності Закон України «Про  надання публічних послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Нижче наводимо основні зміни, які почнуть діяти з 01 грудня 2021 року.

Відповідно до нового закону вводиться поняття декларування місця проживання.

Декларування місця проживання особи - повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (www.https://diia.gov.ua/)з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Основна відмінність між декларуванням місця проживання особи та реєстрацією місця проживання особи у способі подання документів. Декларування – тільки онлайн, реєстрація місця проживання – подання заяви у ЦНАП.

При декларуванні місця проживання Вам не потрібно звертатися в ЦНАП, орган реєстрації чи військовий комісаріат.

При реєстрації місця проживання потрібно подавати усі документи, що і раніше в тому числі і відмітку про взяття на військовий облік (для військовозобов`язаних).

З 01 грудня 2021 року за декларування місця проживання, реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого місця проживання, зареєстрованого місця проживання справляється адміністративний збір у розмірі:

  • 34,05 грн - за декларування/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку/
  • 56,75 грн - за декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку.
  • 34,05 грн - за зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміну місця проживання.

Зареєструвати місце проживання дитини можна до досягнення дитиною 14-річного віку. Після 14 років реєстрація місця проживання дитини здійснюється лише при наявності у дитини паспорта громадянина України.

Якщо у свідоцтві про народження дитини віком до 14 років зазначено, що батьки або один  з них є іноземець подається довідка про реєстрацію дитини громадянином України.

Особи які реєструють місце проживання по посвідках на тимчасове проживання чи постійне проживання додатково подають засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця.

Детальні зміни будуть опубліковані та проаналізовані після прийняття нової постанови Кабінету Міністрів України про правила реєстрації місця проживання.

Також повідомляємо, що до прийняття нової постанови Кабінету Міністрів України про правила реєстрації місця проживання орган реєстрації місця проживання Івано-Франківської МТГ продовжить ставити штампи про реєстрацію місця проживання (зняття з реєстрації місця проживання) в документи, що посвідчують особу та видавати довідки про реєстрацію місця проживання (форми 13).

 

 

Зміни в порядку реєстрації місця проживання!

 

Телефон для довідок: 0342 -75-01-19.

Інфографіка

Обслуговано осіб:
Ваш браузер не підтримує html5.
Ваш браузер не підтримує html5.

Графік роботи

Центр надання адміністративних послуг
ПН, ВТ, СР
9.00-17.00
ЧТ
9.00-20.00
ПТ, СБ
9.00-16.00
без перерви
Управліня реєстраційних процедур
ПН, ВТ, СР
9.00-17.00
ЧТ
9.00-18.00
ПТ
9.00-16.00
без перерви
ТП та ВРМ ЦНАП
ПН, ВТ, СР, ПТ
8.00-16.00
ЧТ
8.00-17.00
обідня перерва
12.00-13.00
СБ, НД, державні свята
вихідний день
 

Сервіси

Останні новини